KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14145179
nr 1414 5179
Sven Ahlgren
(1922-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 59. Olja på duk, 94x50cm, yttermått inklusive ram: 98x54cm
Sven Harald Ahlgren, svensk bildkonstnär född 1922, död 1997.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 23 augusti 2021
kl 18:26:46
22/8 19:30:37
Sven Ahlgren
Läs mer om Sven Ahlgren